صفحه نخست
طراحی
موسیقی
هنر
ارتباط با ما

صفحه نخست

درباره ما

طراحى

موسیقى

هنر

ارتباط باما

www.pezhman.net

© 2016 All Rights reserved PEZHMAN Designworks

مرکز طراحی پژمان


  تجسم یک ذهن پویا و خلاق، آنچنان که دنیای پیچیده و زیبای ذهن هنرمند و صنعتگر، برای همگان نمود عینی و فیزیکی داشته باشد، شاید هدف اصلی و بن مایه فعالیت ها و نگرش ما در این مجموعه است. در مواجهه با این ذهن های نواندیش و خلاق که در آثار هنری صاحبان آن تجلی نموده است، شاید همه ما بسته به نگرش و نوع نگاه خود، به طریقی و با ناخودآگاه درونمان پیوندی با آن اثر ایجاد کرده باشیم. به تعبیری، این شاید لحظه ورود ما به دنیای عقاید و مشی و نگرش یک هنرمند/صنعتگر باشد. جمله "ما زمانی که خلق می کنیم، به بیش از مجموع عناصر سازنده وجودمان تبدیل می شویم" از یانی، شاید به زیبایی تمام جانمایه کلام پیرامون این مبحث را عنوان کرده است. با نگاه ما، دنیایی که در اثر شنیدن کنسرتو ویلن ر-مینور باخ در ذهن مان نقش می بندد، حس وصف نشدنی که از شنیدن صدای تار حسین علیزاده در دلشدگان در ما ایجاد می شود، زیبایی استادانه و دلفریبی که در طراحی کروت بیل میشل روح ما را به نوازش در می آورد و... همه و همه، پاره ای از وجود و روح بلند صاحبان آن اثر را در صادقانه ترین روش به ما عرضه می دارند. با چنین نگاهی، و با اعتقاد بر این موضوع که در انتقال این حس، طرح خلاقانه اثر، نوای اغوا کننده ویولون گوارنری و استرادیواریوس، شخصیت بی بدیل آرشه های نایجل کندی و آنه سوفی موتر و منوهین، نوای ملکوتی تار یحیی، زخمه های مسحور کننده و سرشار از عرفان حسین علیزاده، و در نهایت ظرافت و قدرت اجرای صنعتگر و نبوغ مهندسی منتقل شده به پیکر کروت، همگی به یک میزان در ارائه فاخر آن آثار سهیم بوده اند، در مسیری قدم بر میداریم تا در بخشی از عرصه یاد شده، گاه در مقام طراح، در سمت مجری آثار دیگران و زمانی در بازنمایی اندیشه ها و تفکرات هنرمندان، در حد توان و بضاعت خود انجام وظیفه کنیم.

  ترسیم چنین افقی، دانش وسیع و عمیقی در عرصه های مختلف طلب می کند. در سایه اعتقاد به این موضوع، همواره بر آن بوده ایم تا در توسعه و قوت بخشیدن به توانایی ها و ظرفیت های خود، به روز رسانی دائمی آن و یادگیری و کسب دانش و تجربه از منابع گوناگون، کوشا و پیگیر باشیم. در این راه مصمم هستیم تا با نیروهای خلاق و چیره دست در شاخه های مختلف فعالیت های مرتبط، همکاری داشته باشیم.

پژمان سریر جم/ مدیر بخش طراحی

مرکز هنری مینیا


  مرکز هنری مینیا، با هدف خلق و آفرینش محصولات، با تاکیید بیشتر بر جنبه های هنری و انرژتیک (نسبت به دیگر آثار مجموعه که جنبه های صنعتی و هنری را بصورت توأمان در بر می گیرد)، به عنوان دپارتمان اختصاصی هنر و طراحی، به فعالیت می پردازد. این مجموعه سعی دارد در پرتو تمرکز بر عناصر و المانهای طبیعی، و توجه ویژه به متریال ها و نقوش غنی و با اصالت موجود در طبیعت، در پیوندی هنرمندانه با ذهن و دست هنرمند و با تکیه بر دانش و تکنیک پیشرفته، طراحی های نوین و متفاوتی را با نگرشی خلاقانه عرضه نماید. اصالت ذاتی عناصری همچون چوب، فلز، سنگ، چرم و... با طیف گسترده نقوش و طرح و رنگ، همواره الهام بخش خلق بسیاری آثار ارزنده هنری بوده است.در این بین اما، تمرکز ویژه بر کیفیت و خصوصیات ذاتی همچون سرمای نهفته در فلز همراه با جلای چشم نواز آن، طبع گرم و صمیمی چوب با آن نقوش دلفریب، بافت سرشار از حس چرم همراه با رایحه مطبوع و نوستالژیک و بالاخره نیروهای متافیزیکی جاری در سنگ، مورد توجه و موضوع ایده پردازی ما می باشد. در اغلب فعالیت ها و تولیدات مرکز هنری مینیا، چرخش های انرژی ماوراءالطبیعۀ شرقی و اصول "فنگ شویی" مد نظر قرار گرفته اند.

در ادامه قصد داریم تا فعالیتهای انجام شده با این رویکرد را، در صفحه "هنر" معرفی و عرضه نمائیم

◄ اطلاعات بیشتر

تاریخچه فعالیت و آغاز به کار


  مرکز طراحی پژمان فعالیت متمرکز خود را از سال ١٣٨٢ و بر پایه دانش و تجربیات با ارزش سالهای قبل، آغاز نمود. زمینه اصلی فعالیت مجموعه، طراحی صنعتی و تمامی زیر شاخه های آن تعریف شده است. تسلط بر دانش استراتژیک طراحی حرفه ای محصول، با توجه کامل به شاخصه های ضروری در این بخش، از وجوه بارز فعالیت این مجموعه است. روش های نوین و به روز طراحی صنعتی، توان بالای توسعه و ساخت محصول به روش های پیچیده کامپیوتری و با استفاده از نرم افزارهای بسیار پیشرفته در این زمینه (که هرکدام در بخش طراحی کمپانی های بزرگ و صاحب نامی همچون پینین فارینا، ایتال دیزاین، رولزرویس، کادیلاک، مرسدس، پورش دیزاین و...) از جمله توانایی های باارزش و استراتژیک این مجموعه است. در ادامه شما را به بازدید از بخش طراحی و نمونه پروژه های انجام شده در این بخش دعوت می کنیم.

نام و نام خانوادگی:              مریم هنرمند جهرمی

تاریخ تولد:                      ۱۳۶۲/۰۷

مشخصات فردی:

پست الکترونیکی:           mhJ@pezhman.net

مشخصات تحصیلی:

رشته تحصیلی:              مهندسی طراحی صنعتی               مقطع:     کارشناسی

محل تحصیل:                 دانشگاه سراسری الزهرا تهران

ورود به دانشگاه:  ۸۱        فارغ التحصیل:    ۸۶

رتبه آزمون:                     رتبه کل ۱۰ کنکور سراسری

سمت:                 مدیر هنری مرکز طراحی پژمان و مرکز هنری مینیا

  مدارج علمی و عملی از زمان دانشگاه؛

١.     دارای گواهینامه کارگروه های: طراحی عکس دیجیتال، کار تیمی، ارائه مطلب، و مقررات کسب و کار، از مرکز کارآفرینی دانشگاه الزهرا.

٢.     طراحی ساعت مچی کانسپت برای برند Rado.

٣.     معاون آموزشی انجمن علمی طراحی صنعتی دانشگاه و همکار در معاونت پژوهشی.

٤.     برگزاری نمایشگاه برای ایجاد ارزش افزوده  در عناصر مصرفی آشپزخانه.

۵.     طراحی، اجرا و همگون سازی نقوش، با رنگ پرچم ایران، برای ظروف مجلسی سرامیک و شیشه.

٦.     بهینه سازی و طراحی نور پردازی و طراحی مجموعه چراغ روشنایی برای بوفه دانشگاه.

٧.     طراح و دستیار ناظر پروژه پارک بزرگ آبی خاورمیانه در شهرداری شیراز.

( المانهای محیطی و معماری، سردر و دیواره های پارک، پارکینگ ها، پلان ساختمان ها،  چراغ ها، آبخوری، شیرهای آب، نیمکت، مجسمه ها، تابلوهای تبلیغاتی و راهنما، طراحی بازی ها و مسیرها همه بر طبق سمبل های اصیل ایرانی اسلامی با لحاظ کردن عناصر و پتانسیل های جغرافیایی استان).

٨.     طراحی و پژوهش جهت طرح پارک و ایستگاههای اتوبوس با شرکت شهرراز پیمانکار شهرداری شیراز. (طرح ها بعلت نبود قانون کپی رایت توسط شرکت شهرراز کپی و اجرا شد! )

٩.     طراحی گارد ریل، تقاطع غیر هم سطح و پل رو گذر، مبلمان شهری و پارکی در شهرداری شیراز ( توسط شرکت شهرراز بدون اطلاع طراح کپی و اجرا شد! )

١٠.   همکار و ایده پرداز در طرح برگزیده نمایشگاه ایده ها در کشور آلمان با ارائه دستگاه جوجه کشی شب و روز.

١١.   طراحی و شبیه سازی مکانیزم حرکت انگشتان دست وساخت ماکت ٢ به یک - پروژه طراحی فنی.


١٢.   طرح برگزیده پروژه مبلمان و شهرسازی، در محوطه سازی بخشی از فضای الحاقی جدید دانشگاه الزهرا و کاربری سازی چندگانه.


١٣.   طراحی ست روشنایی ارگونومیک واقتصادی اتاق خواب کودک و نوجوان برپایه اصول بیونیک.

١٤.   دستیار پژوهشی در ماهنامه پژوهشی علوم اجتماعی دانشگاه الزهرا.

١۵.   طرح برگزیده واحد خلاقیت ( طرح های سریع) در دانشگاه الزهرا.

١٦.   اجرای پروژه سنجش هویت و ارتباطات در شرکت بلور کاوه تهران.

١٧.   طراحی چراغهای روشنایی غیرمستقیم خیابانی در شهرداری تهران.

١٨.   نگارش رساله پایان نامه: طراحی اتاق کودک 7 تا 13 سال (نور و رنگ).

١٩.   طراحی چراغ روشنایی اتاق کودک  به صورت چندکاره و در چندین مجموعه.

٢٠.   طراحی فنی و سرپرستی کارگاه در کارخانه پلی تکنیک شیراز.

٢١.   طراحی محصول و استاندارد سازی برای کارخانه جاودان صنعت فارس.

٢٢.   طراحی و نقشه کشی مخازن تحت فشار نفت، گاز و پتروشیمی، و دستگاههای کارخانجات سیمان در کارخانه اساس صنعت پارس.

٢٣.   طراحی محصولات زینتی، پتینه کاری و خط تولید جدید در گالری سنگ و گوهر دریای نور تهران.

٢٤.   برگزاری نمایشگاه روشنایی های دکوراتیو با سنگهای نیمه قیمتی، به همراه گالری دریای نور.

٢۵.   طراحی هویت سازمانی، لوگو و مجموعه گرافیکی برای شرکت مهندسی اسکان عرشه جنوب.

٢٦.   مشاور پروژه پایان نامه مهندس پژمان؛ طراحی خودروی کانسپت بر اساس هویت خودرو در دهه 70م  Cadillac 2012, با نامگذاری به نام  Legend

٢٧.   مسئول R&D ، طراح برش، دوخت و چاپ در تولیدی های پوشاک: شابن، ایلیا و پرنسس تهران.

٢٨.   مدیریت داخلی، دستیار کارگردان و انیمیشن سازی کامپیوتری در شرکت تصویر و حرکت فیلم.